artbeatpolitics

Fitra Halim Halim itibaren Vereda Los Arboles, San Bernardo, Nariño, Kolombiya itibaren Vereda Los Arboles, San Bernardo, Nariño, Kolombiya

Okuyucu Fitra Halim Halim itibaren Vereda Los Arboles, San Bernardo, Nariño, Kolombiya

Fitra Halim Halim itibaren Vereda Los Arboles, San Bernardo, Nariño, Kolombiya

artbeatpolitics

Bu tamam başladı: bir çocuk gündüz bakımından kaybolur. Neden sadece bir kişinin cep telefonuna sahip olduğunu anlayamadım, daha sonra 90'ların sonunda (telif hakkına göre) kurulduğunu fark ettim. Annem kurşun dedektifiyle rastgele uyuduğunda benimle kredibilitesini kaybetti. Sonra aşırı uzun, vaaz ve sıkıcı oldu ve kötü düzenleme içimde ızgara yapmaya başladı. Bunu atla, iki kelimeyle özetleyebilirim: yeşile dön.

artbeatpolitics

Hepimiz başardık. Cümlenin ortasında ne dediğimizi unuttum. Bir şey arayan bir odaya yürüdü, ama ne aradığını hatırlamıyorum. Çocukluğumuzda sevdiğimiz şarkılardan şarkı sözlerini hatırlamak, ancak önceki gece akşam yemeği için ne yediğimizi hatırlamamak. Peki bu unutkanlık anlarının sadece düzenli aşınma ve yıpranma veya daha fazlası olduğunu nasıl anlarsınız? Teşhisi öncesinde Alice Howland, dilbilimin farklı yönleri üzerine ironik bir şekilde ders veren ve ders veren parlak bir Harvard eğitimcisidir. Birazcık, Alice giderek daha unutkanlaştığını fark etmeye başlar. İlk başta, aşırı çalışma, aşırı çalışma veya menopoz gibi şeylere meydan okuyor. Ama gittikçe daha sıradan ritüeller bir angarya haline geldikçe Alice, şeylerin kabul etmeye değer olduğundan daha kötü olduğunu fark eder. Hala Alice, Alzheimer'ın aşağı doğru sarmalının dokümantasyonuna yaklaşımında yürek parçalayıcı. Alice araştırma ve yazmaya çok düştüğünden, inişini belgelemeye çalışır. Bir okuyucu olarak, geç başlangıçlı durumun aksine erken Alzheimer hastalarının damgasını vuran hızla düşüşünü görüyoruz. Hikayenin ne kadarının gerçekte kök saldığından emin değilim (deneysel bir ilacın olgusal olmadığını biliyorum), ancak Alzheimer'ın savaşmak için çalışanlar için bir gizem olarak kaldığını biliyorum. Bir tedavi. Bir kurgu eseri olmasına rağmen, Still Alice, acı çekenlerin sadece bununla mücadele ettiği göz önüne alındığında, sıklıkla ifade edilmesi zor bir hastalığa ses verdiği için okumak için önemli bir kitaptır. Sürpriz ararken veya beni almak için okuduğunuz türden bir kitap değil. Okumaya başladığımda neler yaşadığımı biliyordum. Yine de, Hala Alice sessizlik içinde acı çekmenin nasıl bir şey olduğu konusunda hala bir perçinleme.

artbeatpolitics

I enjoyed it for the most part although i skipped portions where she went into so much detail about EVERY interview she's ever done. I enjoyed the parts where she focused on the details of her life both personal and professional. She's come along way!