sj5292

Shivam Joshi Joshi itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Shivam Joshi Joshi itibaren Texas

Shivam Joshi Joshi itibaren Texas

sj5292

Nesir muhteşem, hikaye gerçekçi ve ayrıntılı ve dünya harika. Yazarın karakterlerine bakış açısını seviyorum - iyi düşünülmüşler ve onları sevdiği açık. Bu kitap, şimdiye kadar okuduğum diğer fantezi kitaplarından farklı. Bu kadın tam yazı stili için Philip Pullman'a rakip oluyor.

sj5292

Bir film bağı nedeniyle okuduğum başka bir kitap --- Boş Duvar, bir çocuğun skandalında yakalanan bir anne olarak Tilda Swinton tarafından harika bir performans sergileyen psikolojik bir gerilim olan 2001 filmi The Deep End'in temeliydi. kocası yok. Malzeme 1940'larda yazılmış bir kitap için şaşırtıcı derecede taze. Bu kitap beni, kadınlar tarafından ve kadınlar hakkında çoğunlukla "ihmal edilmiş" eserler basan bir İngiliz yayıncısı olan Persephone Books'ı keşfetmeye yönlendirdi. Bu kitabı bulmak çok kötü.

sj5292

Gerçekten onun kadar ezici olmasını istemedim.

sj5292

Obsesif kompulsif bozukluğun tanrılarla iletişim olarak tasvir edilmesinin inanılmaz olduğunu düşündüm.

sj5292

1987 Caldecott Medal Winner Al, a janitor, and his dog Ed's mundane, brown, drab existence is interrupted by a freakishly huge multi-colored bird who invites them to come have a better life on a magical bird-island in the sky. This is awesome until they start turning INTO birds and fly desperately away to try and make what they can of the simple life they had left behind. The illustrations in this are fun and colorful, but the story really creeped me out. I think if a giant bird stuck its face through my window promising a more exciting life, I would probably escape out the back door. The "make what you can of what you have" message is good, though. The next time I hate my life, I'll remember that at least I'm not on some acid trip floating bird-paradise island growing a beak.

sj5292

Really good writing. I heard all the dialogue in a very real-sounding Texas accent in my head, which having only been to Texas once and having not seen many of GWB's speeches back in the day, is impressive.

sj5292

really cute

sj5292

4.5 Stars!

sj5292

I noticed they have a new edition out in bookstores now. I think it is time to read it again.