rmagdy

Rana Magdy Magdy itibaren Arnol, Isle of Lewis, Na h-Eileanan an Iar HS2 9DB, İngiltere itibaren Arnol, Isle of Lewis, Na h-Eileanan an Iar HS2 9DB, İngiltere

Okuyucu Rana Magdy Magdy itibaren Arnol, Isle of Lewis, Na h-Eileanan an Iar HS2 9DB, İngiltere

Rana Magdy Magdy itibaren Arnol, Isle of Lewis, Na h-Eileanan an Iar HS2 9DB, İngiltere

rmagdy

İyi başladı ve daha da kötüye gitti. Kötü yazılmış, kötü hayal ve waaayyy çok duygusal.

rmagdy

tamamen göz açma

rmagdy

Kıyamet sonrası bir Amerika hakkında daha önce hiç bir kitap okumamış olmama rağmen, hemen böyle bir romana kafa kafaya dalmanın tadını çıkarabileceğime karar verdim. Bu 'dünyanın sonu' anlatılarıyla ilgili bir sürü film izledim, bir nedenden dolayı hepimiz inanılmaz derecede etkileyici buluyoruz ... bu yüzden Cormac McCarthy'nin romanının bir kopyasını aldım ve kendime dalmaya başladım karakterlerin dünyası. Kitabın ilk yarısını okuduğum kadar, aslında bitirmeye karar verdim ... ilk yüz sayfa ya da öyleydi, gözlerimde, benim gördüğüm en kuru ve en ilginç nesirlerden bazılarıydı hiç okudum. Ve beni McCarthy'nin yazısına bile başlama. Bu William Faulkner'ın en büyük hayranlarından birinden geliyor: Yazarın karışık metnini ve kesintisiz stilini geçemedim. Sonunda, okumaya etkili bir şekilde uyum sağlayabildim (tırnak işaretleri yok, herhangi bir zamanda kimin konuştuğuna dair hiçbir belirti yok, arada bir kesme işaretinin veya tam ve tutarlı bir cümlenin ihmal edilmesi) ve McCarthy'nin güzelliğini takdir etmek için büyüdüm. dilbilgisi becerileri eksikliğinden tamamen rahatsız olmadan kelimeler. Konuya gelince, hala dünyadaki her lanet kişinin neden bu kitap hakkında bu kadar tutkulu olduğunu göremiyorum. Bu kitabın beni ağlatabileceği konusunda uyarılmış olmama rağmen, tek bir gözyaşı dökmedim. Hatta nadiren karakterlere bağlı olduğumu hissettim. Son yirmi sayfada, karakterler için bir miktar sempati ve pişmanlık duydum ... ama bu hikayeyi diğer okuyucular kadar duygusal olarak bulamadım. Sonuçta, bu romanı okumayı bitirdiğim kişisel bir başarı olduğunu düşünüyorum. Kendimi çoğunu geçmeye zorlamak zorunda kalsam da, kitabın sonuna yaklaştığımda, bırakmam zorlaştı: Sadece babaya ve küçük çocuğa ne olduğunu bulmak zorundaydım. Bununla birlikte, McCarthy'yi sevmediğiniz veya belki de en ünlü edebiyat eserini takdir edemediğim için hala korkunç ve muhtemelen yetersiz bir insan gibi hissediyorum. Bir kelime? Overrated.

rmagdy

Kitabın yaklaşık yarısını beğendim, sonra ilgimi kaybettim. Neden olduğundan emin değilim.

rmagdy

Kolay, aydınlatıcı bir okuma. Dougan'ın tarzı konuşmaya dayalıdır ve hızlı ilerleme hızı, kendimi asla "Tamam, hadi başlayalım" diye düşündüğüm anlamına gelir. Asla özel ihtiyaçları olan birine yakın yaşamamış, Dougan'ın kız kardeşiyle etkileşime girme biçimine olan tutkusu ve övgüsü benim için iyi bilgilerdi. Kitapla ilgili tek şikayetim, Dougan'ın başarılarını ve kişisel uğraşlarını numaralandırmada biraz fazla şımarttığını hissettim. Kendini küçümseyen bir şekilde yapılsa bile, hala övünme gibi geliyordu ve altyazıda vaat edilen ana temadan uzaklaştı.