dj2create

Dale Albrecht Albrecht itibaren Aubbeenaubbee, IN, Birleşik Devletler itibaren Aubbeenaubbee, IN, Birleşik Devletler

Okuyucu Dale Albrecht Albrecht itibaren Aubbeenaubbee, IN, Birleşik Devletler

Dale Albrecht Albrecht itibaren Aubbeenaubbee, IN, Birleşik Devletler

dj2create

Ana karakter sürprizlerle doluydu! Hiçbir şeyi yaptığı gibi hayal edemezdim.

dj2create

Oh hayır! Ben bir böcekim! Sanırım kısa olduğu için okumaya değer ve kemerinizin altına girdiğinizde insanlar daha akıllı olduğunuzu düşünecekler.

dj2create

hmmm, her zaman bunu duyun, asla bir kopya bulma şansınız olmadı, asla ilk etapta onu aramak için çok fazla çaba harcamayın ... ama bir iPad'e sahip olmak bazı şeyleri çok daha kolay hale getiriyor gibi görünüyor. yeni başladı, ama her zaman Kitap, Hıristiyanlar ve Yahudilere nasıl atıfta bulunduğu çok ilginç.

dj2create

Bu kitap, II. Dünya Savaşı sırasında Polonya'da yaşayan bazı Yahudi insanlar hakkında. Kitabın gerçekten çok dokunaklı anları var. Bazı hikayeler oldukça grafiksel ayrıntılara giriyor, bu yüzden okumak istemiyorsanız bu kitabı okumayın.

dj2create

İlk kez, kötü üretim değerleri için bir BF sesini oldukça ciddi bir şekilde işaretlemem gerekiyor. Zehir Denizleri Benny'yi bir Deniz Şeytanı kolonisti olan eski bir arkadaşı ziyaret etmek için Cassandra'nın Sırrı dünyasına geri getirir. Maalesef Sea Devil karakterleri çarpık sibilant sesleri sayesinde neredeyse anlaşılmaz ve bilgisayarlarını çıkarmak tamamen imkansız. Arsa tamam görünüyordu ve insan komplocu Carver olarak Jenny Livsey söz verdi, ancak diyaloğun yarısını düzgün bir şekilde duyamamanın sıkıntısı, bunu oldukça hoş olmayan bir dinleme deneyimi haline getirdi.

dj2create

Bu kitap gelecekte gerçekleşecek .. gerçekten benim anlaşmam değil, ama üstesinden gelmek oldukça iyi. Bitiş bir uçurumdur, bu yüzden devam filmi aynı anda almanızı tavsiye ederim. Buna değer.

dj2create

Bu kitabı kazandım ve incelemeye söz verdim. İlk 30 sayfayı okudum ve gerçekten beğenmedim. Hikayeye giremediğimi fark ettim. Yazma iyiydi ama ben şahsen zevk almadım.

dj2create

Hızlı ve eğlenceli bir okuma. Romantizm romanları okumak hoş bir mola oldu.

dj2create

I will be honest I did not finish the whole book. I didn't read Meljean Brook's short story set in her Guardian world. I know that she says that each Guardian book can be read on it's own and just the research I did on this anthology told me that the events in this book take place in between books, I didn't feel like I could enter the Guardian world in the middle like that. With that said I do look forward to reading more of Meljean Brook's other books and maybe I will get back to this story later. Now on to the rest. I had yet to read anything else by Charlaine Harris besides her Sookie Stackhouse series. I liked the story she contributed to this anthology. I thought that she did a great job with the world building within the contstraints that a short story proposes. I actually was left wanting to know more. Wanting to hear other stories set in this setting. I had not read anything by Nalini Singh before this. This story is part of her Guild Hunters series and where this being a series I'd never read before differs from Meljean Brook's story is that this story takes place before the events in the first offical story in the Guild Hunter series so the reader is not coming into the middle of the series, but getting a preview of what to expect in the series as a whole. It's not, however, a story about the main characters in the Guild Hunter novels but instead is about secondary characters that do appear in the novels as well. It's a nice introduction to the series and in fact i found the story and the mythology interesting enough to pick up the actual novels. Lastly is Ilona Andrews' story set in her Kate Daniels world. I love the Kate Daniels series and I liked getting a different character's perspective (in this case Andrea). We get the story of Andrea and Raphael's relationship after the events in Magic Strikes. We also get a few little glimpses into what's going on with an injured Kate after the events of the aforementioned book. The end of this novel leads us nicely into the beginning events of the fourth novel Magic Bleeds. I liked learning background information about both Andrea and Raphael. I was saddened by Andrea's story of where / how she grew up and what she had to deal with. It makes her reaction to Kate's indifference to what she is understandable. It also makes her apprehensiveness towards starting anything with Raphael clear as well, but it's also nice to see her try to overcome her aversion to the pack and other Weres and give Raphael a try. I will admit to this story being the main reason I picked up this anthology. It's well worth it to get further insight into the Kate Daniels series, but fortunately it's nothing essential to the main storyline that would leave the reader lost if they don't read it.

dj2create

WOW! What a powerful story. Reminds me somewhat of A View From Saturday, but more intense! This should be required reading for SPED teachers and aides; it would be a powerful read aloud for fifth and sixth graders as well.