norahcstone

Norah Stone Stone itibaren Qila Ladgasht, Pakistan itibaren Qila Ladgasht, Pakistan

Okuyucu Norah Stone Stone itibaren Qila Ladgasht, Pakistan

Norah Stone Stone itibaren Qila Ladgasht, Pakistan

norahcstone

Bu kitabı okuduğumdan beri çok uzun zaman oldu. Benim üzerimde derin bir etkisi oldu ve bunun için inanılmaz olarak işaretledim. Şimdi bundan ne kadar hoşlanacağımdan emin olmasam da, insanlık, güçlü ve zayıf yönleri hakkında bazı cevaplar için ruhumda arama yapmamı sağladığını düşünüyorum. Kısacası, savaş, soykırım, insan ruhu ve eylemin nafile olduğunu bildiğinizde bile tavır almakla ilgilidir. Son zamanlarda başka bir kitapta okuduğum halde, nihai olarak ölüme karşı çabalarımızda hakim olacağımızı bilseydik çok daha az anlamlı olmaz mıydı?

norahcstone

Perec tarafından 2 novelas. 'Les Choses', tüketici kültürümüzle daha açık, hala açık bir şekilde alakalı. 'Uyuyan Bir Adam', genç bir öğrencinin nasıl okulu bıraktığı, pasifliğin ve uyuşukluğun izin verilen bir hayatının ne kadar korkunç olabileceğinin korkunç bir resmidir. Perec, burada ABD'de çok takdir edilmeyen bir yazar ve ben onun şaheseri olan 'Yaşam-Bir Kullanım Kılavuzu'nu okumak için çalışmak istiyorum.

norahcstone

Scott Westerfeld'in Uglies serisinin ikinci kitabındaki yazı ile bulduğum sorunlar, serinin sondan ikinci kitabı Specials'da devam ediyor. Özeller, Tally Youngblood'u, temelde zihin kontrol eden hükümetin uygulayıcıları olan, yüksek duyu ve güce sahip seçkin bir Pretties grubu olan Özel olarak bulur. Son kitapta Tally, eski BFF, Shay (Tally'nin David'i çaldığı için ihanete ihanet etmek için geri ödeme yapmak isteyen / her zaman Tally'nin patronu olmak üzere her zaman bir adamı seçerek) özel hale gelmeye başladı. Dr. Cable ( temel olarak herkesin zihnini kontrol etmek isteyen seri antagonisti). Ancak Tally sıradan bir özel değil. Shay, Fausto, Ho, Tachs ve diğer birkaç güzel pretty ile birlikte bir Cutter. Kesiciler, artık temel anlamında ve okuyucu-offputtingness içinde "kabarcıklı" yerini alan "buzlu" düşünmek için bir tür kesme ritüeli yapan Özel Özel vardır. Sabun kutuma bir dakika basmama izin verin ve Westerfeld'in bu uygulamayı içermesinden neden nefret ettiğimi açıklayayım. Özel dünyasında, kesim, kendilerini hissetmelerine izin vererek özel kişilerin daha özel hissetmelerine yardımcı olur. Kampanyalar, yeteneklerini arttırdıkları çirkinlerden daha iyi olduklarına inandıkları bir üstünlük kompleksine sahiptirler ve yeteneklerini arttırmışlardır ve pretties'ten daha iyidirler çünkü onlar daha akıllı olduklarını düşünürler. Kesim sadece spesiyalleri daha özel hissettiren bir şey olarak değil, aynı zamanda açık ve özgür hissetmelerine yardımcı olan bir şey olarak tanımlanır. Kendi kendine zarar verenler genellikle kendi umutsuzluklarını serbest bırakmak için kesti. Havalı ve arzu edilen bir şey olarak kesmek, bir YA romanında tanıtım yapmaya değer bir şey değildir. Tally'nin temelde Yeni Duman'ı indirmeye çalışması gerekiyordu, bu arada Zane beyninde hasar görmüş beynini bir Özel olarak tekrar bir araya gelebilecek kadar çalıştırabileceğini umuyordu. Ancak New Smoke'u indirmek, ilk elden deneyimlediği için aslında sandığından daha zor. Asıl sorun patronları onu yakaladığında başlar ve milenyumdaki ilk savaş başlar. Tally ve arkadaşları şehri korumak ve etrafındaki şeyleri değiştirmek için (çoğu zihin dahil) son derece yaratıcı ve cesur olmak zorundadır. Zane / Tally / David üçgeni kendini iklim karşıtı bir tarzda çözer. Tally'nin Dr. Cable ile yüzleşmesindeki becerikliliği, diğer kitaplardan küçük karakterlerin burada daha fazla oyun oynaması gibi oldukça havalı. Diğer ırkların bu yeni dünyada nasıl geçineceği hala belli değil ve diğer kitabın bunu açıklamasını umuyorum. Yazı stili her zamanki gibi düz ve ilgi çekicidir ve bunu tamamlamam için beni zorladı.

norahcstone

@AfnanHumaidhan recommended me

norahcstone

Not a bad short novel...it's Hatchet ;meets Huck Finn