oweni

Ho Wen Wen itibaren Pinega, Arkhangelsk Oblast, Rusya, 164610 itibaren Pinega, Arkhangelsk Oblast, Rusya, 164610

Okuyucu Ho Wen Wen itibaren Pinega, Arkhangelsk Oblast, Rusya, 164610

Ho Wen Wen itibaren Pinega, Arkhangelsk Oblast, Rusya, 164610

oweni

sevdim

oweni

Bu serinin ilk kitabı ve onunla birlikte çitin üzerindeyim. Harika kısımlar var, o zaman bazı ciddi donuk kısımlar, ama çok az tanıdığım bir kültür hakkında ve din / dini görüşler hakkında çok şey öğrendiğimi fark ettim. Bu nedenlerle diziyi okumaya devam edeceğim, ancak umarım hikaye biraz daha ilerliyor. Değilse, son kitabı okuyamayabilir veya 2. kitabı bitiremeyebilirim.

oweni

Hollywood, CA'da senaryo yazımı için sadece bir ay geçirdim, ama size söyleyeceğim - bu kitap SPOT ON. Gösteri * işiyle ilgilenen herkes için bir zorunluluktur. * En söylemek gerekirse, aktörlerin kibiriyle ilgili açıklaması maalesef oldukça doğrudur. (Ben bir tiyatro yönetmeniyim ve canlı tiyatroda yarısı kadar kötü olmasa da, en düşük koro üyesinde hala diva / o unsuru var!) Senaryo yazımının iç çalışmalarına hiç ilgi duymasanız bile, alın bu kitap sadece Goldman'ın hayata mizahi bakışının sevinci için!

oweni

This was the best book I've read in a long time. Charlotte left Kentucky because she jecause she had lost her husband in a car accident and her in-laws won't leave her alone. She is an archeologist. She went to Portsmouth, New Hamspshire because she had been there before and loved it. Plus the historical aspect of the city appealled to her. She gets there and rents a room on a houseboat, owned by an elderly woman who is also renting to Charlotte's roommate, Chloe. Chloe is seventeen, a nice girl but quite rebellious. The three women build very strong bonds which become tested by events in their lives. An excellent book. Excellent setting, excellent characters. A little unrealistic but the story so good you can overlook the unrealistic aspects.

oweni

What a find: police procedural? check. Moody handsome male protagonist with deep dark secret? check. Sympathetic, talented three-dimensional female protagonist? check. Awesome Irish slang? yes (i think). Loved this.

oweni

Have become a fan of the Harry Potter series. Didn't know what it was all about at first, but now, find it a much talked about subject with friends and family.