gawong

Glenn Wong Wong itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Glenn Wong Wong itibaren Texas

Glenn Wong Wong itibaren Texas

gawong

Fikirleri seviyorum, ama onun yazı tarzını sevmiyorum. Kendimi bitirmek için getiremedim.

gawong

Çok farklı ve canlandırıcı.

gawong

İyi kitap

gawong

İç Savaş'ta belirli bir asker kümesiyle ve temasa geçtikleri diğer gruplara odaklanmış bir Franklin Muharebesi'nin olaylarını takiben geçen, sadece başka bir İç Savaş romanı değildir. Aslında, ayar noktanın yanında. Bahr, bu insanların kim olduklarını, umutlarını ve arzularını, partilerini kabul etmelerini en güzel nesirde anlatıyor. Onun cümle ve paragraf yapımı beni alçakgönüllü yapıyor. Keşke bu inceleme adalet yapabilir ama bu sadece olamaz. Bellek işe yarıyorsa, bölüm 7 özellikle etkili olmuştur. Bu romanı yeterince övemem. Bu kitap bir "İç Savaş romanı" ndan çok daha fazlası. Herkese hitap ediyor - eğer bir İç Savaş somunu iseniz, susuzluğunuzu gidermek için yeterli tarihsel doğruluk ve araştırma var; Eğer gerçekten tarihe katılmıyorsanız, sizi koltuğunuzun kenarında tutmak için yeterli insan ilişkileri ve hikayeler var. Howard Bahr, bu 48 saatlik hikayeyi her son sayfanın tadını çıkarmak istediğim bir konuşma ve içgörü ile örüyor. Benden çok farklı duygular uyandıran bu güzel nesneyi yaratmak için inanılmaz bir ayrıntıyla yazıyor - korku, keder, umutluluk (ve umutsuzluk), acı, öfke - romanı bitirdiğimde, aslında olduğumu hissettim orada bulunmak. Bu hikaye çok gerçek ve akıl almaz derecede üzgün - yakında unutmayacağımı biliyorum. İnanılmaz derecede unutulmaz sahneler ve karakterler yaratıyor. Klişe tekrar kullanmamak, ama sanki oradaymışım gibi ve bu insanları gerçekten tanıyormuşum gibi hissettim. Simon Rope'dan nefret ettim, Bushrod'a kök salmıştım, Jack Bishop'a güldüm, Anna'yı hissettim ve Nebo'ya birkaç isim vermek için üzüldüm. Bir karakter setine karşı çok fazla hissetmemi sağlamak için mükemmel bir yazar gerekiyor. Ayrıca özellikle Bahr'ın bu romanı katı kronolojik, tek karakterli bakış açısından yazmadığı, ancak farklı sahneleri ve farklı bakış açılarını birleştirdiği her yerde zıpladı. Bana göre, bir savaşın ve sonrasındaki gibi - dağınık ve kaotik nasıl olacağını anımsatıyordu. Daha da iyi yapan şey, Bahr'ın okuyucusu için yumuşak geçişler oluşturmak için kullanırken bu kaosu kucaklamasıdır. Karakter gelişimi de şaşırtıcıydı. Karakterleri sayesinde savaşın askerlere ve sivillere yüklediği psikolojik, duygusal ve fiziksel bedeli derinlemesine inceler. Genel olarak, bu şimdi favorilerim arasında yer alıyor ve bunun bir İç Savaş / tarihi kurgunun olması gereken her şey ve daha fazlası olduğunu söylemeliyim.

gawong

Tamam tam Ebedi Olanlar değildi, ama yakındı ve bir mil uzakta ne olduğunu gördüm. Çok orijinal değil.

gawong

"Voyager" 'ın esası (ya da eksikliği) hakkındaki düşünceme rağmen, bu Kaptan Janeway'in oldukça sağlam bir biyografisi ve onu kene yapan şey. Aslında, "Star Trek" yapımcısı Jeri Taylor'un düzyazı stilini çok düzgün ve okunabilir buluyorum ... ve bu dört yıldıza oy verirdim, ama (1) çerçeveleme hikayesi çok tek kullanımlık / unutulabilir ve (2) Mark'la olan ilişkisini satın alamaz. Çok şükür Delta Quadrant onu oldukça yumuşak adamdan aldı ...

gawong

I had to suck it up and put this book down. It definitely deserves more attention than I am able to give at this time. When I read Lispector’s A Stream of Life I sat in the library for 5-6 hours and read the novella all the way through; this text has proven that it needs the same level of immediacy and patience. I look forward to a lazy summer afternoon with this one!

gawong

This book is unputdownable!