d30n_llc

Deon Staffelbach Staffelbach itibaren Nevis, MN 56467, Birleşik Devletler itibaren Nevis, MN 56467, Birleşik Devletler

Okuyucu Deon Staffelbach Staffelbach itibaren Nevis, MN 56467, Birleşik Devletler

Deon Staffelbach Staffelbach itibaren Nevis, MN 56467, Birleşik Devletler

d30n_llc

LoTR'den beri yazılmış en iyi fantezi kitabı (teknik olarak Similarillion'dan beri). Havasız bir Viktorya bilgininin bakış açısından, İngiltere tarihine sihir sadece günlük bir şeymiş gibi söylenir; dipnotlar bile hikayeyi devam ettirir. İngilizlerin dediği gibi, parlak.

d30n_llc

Bu kitap, bir ceza kolonisi olan bir gezegende geçiyor. Sadece insan sakinleri Dünya'dan tek yönlü uzay gemilerine gönderildi. İki grup halinde geldiler. İkincisi, şiddet içermediği için Dünya'dan sürüldü, birincisi başka bir şey için açıkça. İlk grup ikinci grubu eziyor. Kitap, ikinci grup kendilerini özgürleştirmek için şiddet içermeyen bir direniş hareketi kurduğunda ne olacağı ile ilgili. Le Guin, benim için beklenmedik ve düşündürücü bir şekilde, erkeksi ve kadınsı çatışmalarla başa çıkmanın yollarını karakterize ediyor. (Karakterlerden biri, ezici liderin kızıdır ve kendini erkek egemen toplumundan kurtarmak istemektedir). Dao De Jing, Le Guin'in yazdığı yazı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir ve üniversitedeki Çin Felsefi Geleneği için okumanın ilginç kısımlarından biri bağlantıları bulmaktır.

d30n_llc

3-1 / 2 yıldız

d30n_llc

A fascinating look into parenting from many angles

d30n_llc

This book got an awful lot of hype, so I was anxious to get enough time to read it. As luck would have it, I broke my neck last month and have been reading ever since. I digress. This book was sad, but the most disappointing thing for me was the realization that it didn't have one character I cared about. I rooted for not one of them, so I found myself reading just to get to the 800th page. Then I read a line near the end that will stay with me forever. (You'll have to read it to find out.)