tyshler

Tyler Shea Shea itibaren Bayramlı Köyü, 52000 Bayramlı Köyü/Ordu Merkez/Ordu, Türkiye itibaren Bayramlı Köyü, 52000 Bayramlı Köyü/Ordu Merkez/Ordu, Türkiye

Okuyucu Tyler Shea Shea itibaren Bayramlı Köyü, 52000 Bayramlı Köyü/Ordu Merkez/Ordu, Türkiye

Tyler Shea Shea itibaren Bayramlı Köyü, 52000 Bayramlı Köyü/Ordu Merkez/Ordu, Türkiye

tyshler

Hicivsel bir alegori ... Sovyet totaliteryanizmi, Lenin, Troçki, Stalin, Marksizm, Nicholas II, vs. ile ilgilenir. Resimli versiyonu öneriyorum - sanat inanılmaz.

tyshler

Başka bir mükemmel kitap. Bundan öğrendiklerim: Birini öldürmeyi planlıyorsanız, evlerinde yiyecek, içecek veya genel misafirperverliği kabul etmeyin. Çok kaba.

tyshler

Birinin zorluklarla karşılaştığını ve diğer taraftan daha iyi bir yere geldiğini görmek ilham vericidir. Belki de bu kitabı benim için daha güçlü hale getirecek birkaç anlatılmamış uyum ve başlangıç hikayesi olsa da, bunu takdir ettim.

tyshler

Most notable because David and I went to the same nude beach Eggers went to w/his brother I presume, written about in this book. This was funny and good; Dave Eggers doesn't deserve to be hated.

tyshler

I didn't like this book but the reason might be that I never related with or liked the characters. I found Michael to be very manipulative and was constantly looking to have his needs satisfied. I find this relationship bordered on abusive at times. Leesie on the other hand I found to be weak. She was willing to give up so much and would withstand Michael's treatment of her because he loved her. I think its sad that this was portrayed as a love story because of the events that took place within.