gabrielagorino

Gabriela Gorino Gorino itibaren Orange Farm, 1841, Güney Afrika itibaren Orange Farm, 1841, Güney Afrika

Okuyucu Gabriela Gorino Gorino itibaren Orange Farm, 1841, Güney Afrika

Gabriela Gorino Gorino itibaren Orange Farm, 1841, Güney Afrika

gabrielagorino

Bu kitabı ilk olarak otuz beş yıl önce bir genç olarak okudum. O zaman, Elizabethan duygusallığının akıl almaz atmosferini son derece uyandırıcı ve uyarıcı buldum. Moorcock zengin bir çöküş, lüks ve zevk yarışmasına hizmet eder, her cinsiyet cinsi açıkça veya ima edilir. Sorun şu ki, Moorcock tüm küçük şeyleri doğru yapan - ama hayatını kurtarmak için büyük bir resim hikayesi oluşturamayan bir adam! Küçük bölümler, Kraliçe Gloriana'nın Lady Mary'yi kaba bir şekilde okşadı veya Kaptan Quire'nin pouty dudaklı oğlan Phil Starling'in hipnotik fethi gibi kavurucu bir şekilde erotik. Ancak kitabın ana konusu - Quire Gloriana'yı mahveder, sonra onu kurtarır, sonra baştan çıkarır - sadece doğru değil. Hiçbir yargıya varmadan, Quire'nin eşcinsel bir anti-kahraman olarak işe alınmak için heteroseksüel bir damızlıktan çok daha ikna edici olduğunu söylemek doğru olur. Phil Starling'i baştan çıkardığı sahneler, sözde Gloriana'yı yatakladığı sahnelerden çok daha sıkı, daha gerçekçi ve daha ikna edicidir. Dahası, Moorcock asla Quire'yi güvenilir ve sert bir adam olarak kurmayı başaramaz - kasabanın yanlış bölgesindeki tüm kabadayılar sözde adamın huşu içindeyken, o zaman ağır bir tarih olarak genç bir çocukla büyük şeytani jamboree gösterir. ! Bazı bükülmüş ruhların, erkeksi Quire'nin gerçekte ne kadar yüksek olduğunu merak edeceğini düşünürdünüz. Moorcock, kahramanını dikkatlice bu tür bir belirsizliğe karşı korur. Ve inandırıcılık pencereden dışarı çıkıyor! İnandırıcılıktan bahsetmişken. . . Gloriana'nın büyük bir kraliçe, yetenekli bir devlet adamı ve yüksek prensiplere sahip bir kadın olması gerekiyordu, ancak çok daha fazla Marilyn Monroe, tüm jiggles ve garip titreme ile karşılaşıyor. Moorcock'un karakterine dair hiçbir fikri yok. Quire gibi bir dolap kraliçesinden çok daha erken Montfallcon gibi sert bir baba figürüne düşecek gibi görünüyor. Bütün aşk sahneleri seksi. . . Quire olanlar hariç! Çıldırtıcı şey, bu kitabı okuduktan sonra diğer tüm daha iyi karakterleri düşünmeye devam etmenizdir. Bu kitapta gerçekten sevdiğim yaklaşık bir düzine insan vardı, ama nereye gittiler? Scaith Kontes Una, Leydi Mary Perrott, taktik dişli ruffian Tinkler, şair Wheldrake, Leydi Lyst,. . . Burada yarım düzine iyi roman için yeterli karakter vardı, ama bunun yerine hepsi kötü bir tanesinde sıkıştı!

gabrielagorino

Lütfen bu kitabı okuyun! İster kurgudan hoşlanın ister hoşlanmayın, şimdiye kadar okuyacağınız en komik kitaplardan biri. Avustralya'ya seyahat etmeyi planlıyorsanız, mutlak bir zorunluluktur. Tuhaf geçmişi ve tuhaf flora & fauna bu fantastik ülkenin bir şey biliyordu çünkü bizim gezi çok daha iyi oldu.

gabrielagorino

Babasını hapishanede ziyaret eden bir kız ve büyükannesi (birlikte yaşadığı) hakkında bir resimli kitap. Bu özel günde yaşadıkları rutinden bahsediyor. Benimle gerçekten konuşmadı. Ve özel, mutlu bir gün olarak hapishaneye gitme konseptinden biraz tuhaftım.

gabrielagorino

I think this book deserves its accolades, on the whole. Interestingly I remember being kind of annoyed that the older brother (Jem?...some J name) was sort of idealized; felt like not only Scout but the author did not appreciate Scout that much. Scout is a pretty cool name.

gabrielagorino

I read all of these books. Instead of playing with the other kids I lied down on the dirty rug in my lowerschool library and read about this magic bitch with a sword made out of a glowing blue stone. later in life, I became a closet nerd, taking up fencing, and RPGs.

gabrielagorino

Interesting, and probably worth reading, but definitely not entertaining.

gabrielagorino

Excellent story but a bit hard to read at the beginning. You want to know more about Hester Prynne at the end. I also loved the movie which I watched after reading the book and expected to hate.

gabrielagorino

Really cool spy thriller. I would recommend it to anyone who wants a quick read by the pool or on a flight.

gabrielagorino

Hey, I'm one away from reading the whole series. That should tell you something about how much fun it is to listen to Lee Child on tape when you're cleaning the house:0) I was pleased that there was really no love interest in this one. yay. We know Reacher so well that we're with him and can wait. I also like how Child is starting to show age on Reacher. Wonder where that's coming from? I'll miss Reacher when I'm done. Who will keep company when I'm cleaning the toilets. It's a job that only someone as strong, versatile, smart, and good with guns and coffee can do.