msk-best3f79

Kirill Pono Pono itibaren Itanhangá, MT, Brezilya itibaren Itanhangá, MT, Brezilya

Okuyucu Kirill Pono Pono itibaren Itanhangá, MT, Brezilya

Kirill Pono Pono itibaren Itanhangá, MT, Brezilya

msk-best3f79

Bu kitap, inanılmaz çayır açıklaması pasajları için tek başına okumaya değer. Cather, ortamın kraliçesi. Ayrıca kırdaki yaşam hakkındaki hikaye şaşırtıcı derecede dramatik.

msk-best3f79

Fiber & Brimstone Laura Childs'ın 8. Scrapbooking Gizemi. Canlı açıklamaları New Orleans'ı gözünüzün önünde canlandırıyor. French Quarter'ın cazibesi sayfaların sıçramasını sağlayarak ölmeyi rahatlattı. Karakterler de yüce. Carmela ve onun en iyi arkadaşı Ava, birlikte olmak her zaman eğlencelidir. Akıllı ve sadık Carmela, herkesin sahip olmak istediği arkadaştır. Bir arkadaşının başı dertte olduğunda, hayatını riske etmek ve bunu yapmak için uzuv çekmek zorunda olsa bile bir yardım eli sunmak için Carmela'ya güvenebilirler. Suç ortağı, her zaman büyüleyici Ava, ona hayatın fırlatan herhangi bir şeyinden geçer. Carmela ve Ava, herhangi bir gizemi çözen harika bir ekip oluştururlar. Bunu söyledikten sonra, Fiber & Brimstone'da gizemin kendisini biraz hayal kırıklığı bulduğumu eklemeliyim. Carmela ve Ava, işlerinde o kadar öfkeli ki, Canavar ve Mayhem Torchlight Geçit Töreni için inşa ettikleri canavar kukla ve tüm Cadılar Bayramı partileri, cinayetleri çözmenin sonradan düştüğü hissetti. Bana göre ipuçlarını aramak için bu kadar zaman harcamış gibi görünmüyorlardı. Ancak, kitaptan keyif aldım, ama çoğunlukla çekiciliği ve karakterleri için.

msk-best3f79

Başlıkla başlayalım. Biraz ürkütücü, ha? Ya da belki de içimdeki vejetaryen bunu bulur. Harika bir kısa hikaye koleksiyonunu örneklemekle ilgileniyorsanız, bir unvanın iştahını aşın ve bir tedavi için yerleşin. Bir incelik diyelim. Narin Yenilebilir Kuşlar yazar Lauren Groff'un ikinci kitabı, ilk kitabı en çok satan The Monsters of Templeton. Çoğunluğu çeşitli edebi dergilerde yayınlanan dokuz öyküden oluşan bir koleksiyon. Dokuz kişiden ilk yedi tanesini beğendim - "Majorette", "Blythe", "Watershed" ve "Sir Fleeting" şimdiye kadar okuduğum en iyi kısa öyküler arasındaydı. (Gerçekten istediğim kadarıyla, "Fugue" ya da "Narin Yenilebilir Kuşlar" a giremedim. Kendimi biraz kafam karıştı ve cümleleri tekrar okudum, kitabı bırakıp tekrar başladım ... hepsi boşuna .) Bu hikayeler biraz karanlık, özellikle de "L. Debard ve Aliette" de birkaç paragrafla. Aynı Templeton, NY, Groff'un romanı The Temple of the Monston için ayar olan "Lucky Chow Fun" ile aynı. Benim için özellikle ilgi çekici olan Pennsylvania ve Philadelphia'da (özellikle "Blythe") geçen hikayelerdi. Okuduğum yedi öykünün her birinde, Groff bir şekilde kuş metaforunu içeriyor, ancak o kadar etkili bir şekilde yapıldı, yazarın üzerine aşırıya kaçma veya ağır el gibi görünmüyor. Ayrıca, okuyucuyu, yılı belirtmeden hikayenin hangi çağda olduğunu göstermek konusunda da beceriklidir - "Ancak profesyonel bir futbolcu karısını öldürüp ülkeyi yeni bir açıyla suçladığında gazeteciler kandırıldı." - ve özellikle karakterlerini geliştirirken. (Blythe, "Blythe" den Ancel de Chair - harika isim, hayır? - "Sir Fleeting" den özellikle unutulmazdır.) Bir yazar benim için yeni olduğunda, onları kısa hikayeleriyle keşfetmekten hoşlanırım (eğer böyle yazdım). Ben daha büyük, sit-down yemek için iştah uyandırırken onların meze tür şekilde kendi yazı özel bir anlam verir düşünüyorum.

msk-best3f79

Zor bir kitap girmek, ama iyi sebat değer.

msk-best3f79

Among so many other things, it is delicious gossip elevated to the level of tragedy, and it is tragedy with all the classic tropes, reinvented in the post-Freudian era of American hegemony. We read it with an exquisite frisson of schadenfreude and then sympathy and pity, and finally a sense of recognition. It is a quintessential tale of doomed love, of course, but one in which the lovers' respective trajectories of self-possession and dissipation cross with all the probability and inevitability of Sophocles. A few scenes falter, sentences confound, but all in the service of expressing utterly profound, definitive meaning, which in the most emotionally moving work must always battle formal constraints. Unique, universal, of an era and timeless, exacting and messy. Throughout, sounds and images overlap and resonate on (almost) subconscious levels, as they do in the most successful poetry. Oh, anyway, completely in love with this book. Object of worship.

msk-best3f79

California art collector and wealthy philanthropist Paloma Zubiondo's perfect world shatters when she receives a mysterious call from a girl claiming to be held as a sex-slave, begging for the return of a stolen seventeenth-century Spanish Colonial painting of the Immaculate Conception. According to the caller, her freedom depends on the painting's return, declaring that it rightfully belongs to her, the descendant of its painter, Isabel Santiago. Although she suspects a con, Paloma faces the vile underworld of sex trafficking and art theft. Within days, everything Paloma thinks she knows will be called into question: Is it possible to save the world one person at a time? Can a culture be revived one painting at a time? What is the legacy of a nameless painter? And can a forgotten language be brought to mind by a word, by a threat, by a desperate cry for help? Paloma reluctantly comes out of her beachside fortress to confront the mysteries from her past as well as the crimes of the present. She enlists the help of her childhood friend, Jen, a psychologist and social activist in Los Angeles. Together they look for any connection between Paloma's paintings, Isabel Santiago, and the proliferation of human trafficking of young Latinas. If Paloma and Jen can uncover the story of the painting, maybe they can find the captive woman. Following the symbols within the religious paintings created by indigenous Andean artists during the Spanish Colonial perod reveals the magnitude of present-day art theft from Latin America. They scour history, taking the reader from the tragedy that befalls the indigo gathering maiden in colonial Quito 1699; to the failure of a century-old, women-owned printing dynasty of María Calderón y Benavides in Mexico City 1754; and to the indigo ink protest sign that sentenced Modesta Ávila of San Juan Capistrano 1889 to San Quentin State Prison. Richly imagined, exceptionally written, and meticulously researched, GATHERING THE INDIGO MAIDENS, takes the reader on an exhilirating journey through time, languages, and cultures that ultimately leads to a place of wholeness and hope.