soooda

Don SoOoDa SoOoDa itibaren Meadowbank, PE, Kanada itibaren Meadowbank, PE, Kanada

Okuyucu Don SoOoDa SoOoDa itibaren Meadowbank, PE, Kanada

Don SoOoDa SoOoDa itibaren Meadowbank, PE, Kanada

soooda

Nana Chuck Palahniuk hakkında okuduğum ilk romandı, Dövüş Kulübü'nü okumak istedim, ama bazen "burada" kitap almak zordur ve "orada" onları İspanyolca olarak almak zordur ... kısacası Nana; Palahniuk'un altıncı romanı, 1999'da yazıldı. İlk satırdan Nana beni sevdiğim için değil, yakaladı, romanın beni yakalayan sağlam bir dokunaç atmasıydı. Her şeyden biraz var ve ilk başta oldukça rahatsız edici, ama sizi alıyor ve kendinizi bırakıyorsunuz. Palahniuk, yazmak için çok teşekkür ettiğim, hapı kahverengileşmediği, açıklamalarında kendini açıklamadığı, hayır, o noktaya geldiğini ve beklerseniz ya da söylemediğinizde bir lanet vermediği yazarlardan biridir. Çok fazla ya da değil. Kesinlikle Palahniuk bir yazar "neredeyse çok fazla": dayanmamak üzereyken, anlatım gevşer ve bir inci atar ... güzel bir şey, insan bir şey, hayır demek için çok doğru ve dürüst bir şey ve daha fazlası için böyle devam edersin tarihin saçma ve tuhaf olması. Nana garip bir hikaye, ama onu okuyan kişiye ve onu okuyacak olana karşı samimi olmak, soruyorum, kullanmaz mıydınız? Palahniuk üzerinde araştırma yapan Wikipedia'nın mükemmel bir makalesi var, şunu buldum: “1999 yılı Palahniuk'un hayatına büyük bir kişisel trajedi getirdi. O sırada babası Fred, Kismet başlığı altında bir irtibat duyurusu ile tanıştığı Donna Fontaine adında bir kadınla çıkmaya başlamıştı. Fontaine, eski erkek arkadaşı Dale Shackleford'u cinsel istismar için hapse göndermeyi başarmıştı. Shackleford, hapisten çıktığı anda Fontaine'i öldürmek için yemin etmişti. Palahniuk, Fontaine'in iletişim duyurusu ile onu Shackleford'dan korumak için "bulabileceği en büyük adamı" aradığına inanıyor ve babasının bu tanıma uyması. Serbest bırakıldıktan sonra Shackleford, çıktıktan sonra Fontaine ve Fred Palahniuk'u Kendrick'teki (Idaho) evine kadar takip etti. Shackleford daha sonra ikisini de vurdu ve cesetlerini Fontaine'in kulübesine sürükledi. 2001 ilkbaharında, Shackleford iki kez birinci derece cinayetten hüküm giymiş ve ölüm cezasına çarptırılmıştır. Bu olaylara paralel olarak Palahniuk, Nana romanı üzerinde çalışmaya başladı. Belirttiği gibi, Shackleford'un ölüm cezasına çarptırılmasına karar vermesine yardımcı olmak için romanı yazdı. ”Bu yüzden bu romanı birçok kez tekrar okuyacağım, çünkü nefret, yaşam, ölüm, toplum, bağışlama ve sevgiyi bırakamam.

soooda

Bu kitap gerçekten büyüleyici - buz aslında oldukça garip bir maddedir çünkü bir katı kadar sıvıdan daha az yoğundur. Ve olmasaydı, doğal dünyanın çoğu farklı görünüyordu. Ayrıca, kutup ayıları.

soooda

Not a book I would typically choose for myself, but my hubby insisted I read it. I was wonderfully surprised by the rich content hiding between the pages of this (gasp!) historical fiction...