samades

Samad Banbou Banbou itibaren 9400 Dragoal, Portekiz itibaren 9400 Dragoal, Portekiz

Okuyucu Samad Banbou Banbou itibaren 9400 Dragoal, Portekiz

Samad Banbou Banbou itibaren 9400 Dragoal, Portekiz

samades

İnsanların Kıvılcımları gibi (bu dizinin ikinci kitabı), sanırım bu kitap anlatılmamış harika bir hikaye bıraktı. Bu kitap, başkalarının Tanrı'dan geldiğine inandığı bir vizyonu olduğu için peygamber olarak tutulan çılgın bir kadının hikayesini anlattı. Bayan Beeson, peygamber için bir tercüman olarak hareket eder ve şehrin tüm üyelerinin peygamberlerin sözlerine inandığını takip etmelerini ister. İnsanlar artık şarkı söyleyemiyor ya da köpek sahibi olamıyor; köpeklerini götürmek için otobüse koymaları gerekmektedir. Kurallara uymayan insanlar her zaman mırıldanan bilezikler giymek zorundadır. Ana karakter olan Nikki, günahkar olduğuna inandığını bildirerek iyi şeyler yapmaya çalışır. Herkes düşüncenin en iyisini yapmak için çalışıyor ve işler kontrolden çıkana kadar ne yaptıklarının farkında değiller. Savaş seçkin, ancak savaşın ne hakkında olduğunu veya hükümetin belirlediği son tarihin neden bu kadar önemli olduğunu asla öğrenemiyoruz. Son başvuru tarihi geçtiğinde hiçbir şey olmuyor. Bu hikayeden Ember gibi bir şehrin neden gerekli olduğu açık değil. Savaşın anında sonuçları gösterilmiyor. Nikki'nin babası gizli bir proje üzerinde çalışıyor (muhtemelen bir inşaatçı) ve ailesine nerede olduğunu gözden geçirerek kartpostallar gönderiyor. Nihayetinde, Ember'in gelecekteki üyelerinden biriyle tanışmamız dışında bu hikayede çok fazla şey olmaz. Ember'e katılma kararını ya da inşaatçıların böyle sert bir önlemin gerekli olduğunu düşündüklerini anladığımı hissetmedim. Duymak istediğim hikaye buydu. Neden Ember'i inşa etmeye karar verdiler? İcat etmek için hangi teknolojiler gerekliydi? Kimi göndereceğine nasıl karar verdiler? İnsanların kabulü neydi (herkes bile biliyor muydu)? Ve bebeklerini insan ırkının yeni nesli olmak için kim vazgeçti?

samades

At first I thought that this was going to be such a great book. The first 100 or so pages were, however, then it became somewhat boring to me and I kept thinking......when is this going to be over. It picks up again in my opinion...but then falls back down towards the end. I was able to finish it, but I could have spent my time reading something a bit more entertaining.

samades

Read it in college. Hated it. Can't tell you why, just did.

samades

I was a bit disappointed in this book. Usually Thomas Locker's Hudson Valley School-style illustrations are breathtaking, and some in this book are. The two different illustrations of the sun over the sea on pages 19 and 21 are gorgeous. Others, though, don't quite seem to express the text, such as the picture on page 7 that shows a sunny field when the text says "spring fog". Joseph Bruchac's text, describing Rachel Carson's life, is spare but describes the basic facts of her life. Just when I was wishing I could hear some of Carson's own words, on the last page Bruchac includes a group of quotes from her writings-- a nice touch. Recommended as a place to start exploring Rachel Carson and her work.

samades

This was a good, fairly typical Mrs Pollifax book, which in this case takes Mrs Pollifax (and fellow-CIA-operative Ferrell) to Syria. I enjoyed this book as usual, but I admit I was hoping for more from the last book in the series. Maybe the author didn't know it would be the last book? I loved this series and I will dearly miss Mrs Pollifax and her friends!