inux

Vladimir Lenkov Lenkov itibaren Villardonnel, Fransa itibaren Villardonnel, Fransa

Okuyucu Vladimir Lenkov Lenkov itibaren Villardonnel, Fransa

Vladimir Lenkov Lenkov itibaren Villardonnel, Fransa

inux

Bazı yerlerde biraz çelişkili olsa da, bu okuduğum en eğlenceli Alexi kitabı olmalı. Verilen sadece bir buçuk okudum, ama bunu gerçekten sevdim ve hatta cihazın kullanımını ve kullanıldığı akıllılığı hayran bıraktım. Kesinlikle Slaughter House Five'a benziyor ve Ten Little Indians'daki garip olan romandan bitler kullanıyor.

inux

Bunun okuduğum duller Sayers'lardan biri olduğunu düşündüm. Gizem inkar edilemeyecek kadar karmaşık ve dahice, örneğin, Şahit Bulutları (şimdiye kadar okuduğumu düşünmediğim bir serserlik ifadesi); ama gizem de çözülmesi gereken yavaş ve göz alıcı bir şeydir. Bazı yönlerden, Teknik olarak Şahit Bulutlarından daha başarılı olmasına rağmen, okumak daha az eğlenceliydi, çünkü destekleyici karakterleri eğlenceli olarak bulamadım ve gerçekten de Peter yeterli değildi. Metnin büyük parçaları polis müfettişinin faaliyetlerini izledi ve Peter'ın karakter olarak gerçekten gelişmesi için yeterli Peter yoktu. Bu okuduğum ilk Heyer olsaydı, kitapların geri kalanına devam edeceğimi sanmıyorum. Yetkin bir gizem ama özel bir şey değil. Oh, ve Ayrshire aksanını fonetik olarak dile getirme şekli de rahatsız edici - Hagrid HP kitaplarında bunu yaparken yeterince kötü; burada, sadece patlayıcı görünüyor.

inux

Darkhouse eğlenceli bir hayalet hikayesidir. İyi bir ürkütücü romanın ihtiyacı olan her şeye sahiptir: eski bir deniz feneri, bir hayalet efsanesi, cesur bir kahraman ve anlaşılmaz bir kahraman. Bu Karina Halle'ın ilk romanı ve korkutucu ile yetenekli olduğu belli! Diğer yorumcular belirttiği gibi, başlangıç biraz yavaş, ama üzerinden geçmek süper zor değil. Ve bir deniz feneri vaadiyle (ki bunu seviyorum) gelmeye devam ettim. Dex'in gerçekte kim olduğunu merak ederek hikayeye yakalanmam çok uzun sürmedi, hayaletin atlayıp Perry ile beni korkutmasından endişe ediyordu. Perry benim türüm bir kahramandı. Mükemmel değildi, üzerinde çalıştığı geçmişinden sorunları vardı, hala benlik saygısı sorunları ile uğraşıyordu, ama onu durdurmasına izin vermedi. Yazarın taşınamadığı ve benlik saygısı ve diğer sorunları aşırı vurgulamadığını gerçekten takdir ettim. Bazı yazarlar, hikayenin zararına çok fazla eğilme eğilimindedir. Gizemli tarafta olan Dex bana biraz iki boyutlu geldi. Onun hakkında daha fazla bilgi edinmek istedim, ama bu bir birinci şahıs anlatımı olduğundan, okuyucu sadece kahramanın ne bildiğini bilebilir. Bu kitap eğlenceli bir okumaydı ve dizideki sonraki romanları dört gözle bekliyorum. Bir sonraki hafta, Red Fox'u birkaç hafta içinde inceleyeceğim. * Feragatname: Bu kitabı yazarın incelemesi için aldım. Olumlu bir inceleme yazmak için gerekli değildi.

inux

Bu kurgusal olmayan kitap, insanların arkadaşlık arkadaşlığından daha derin bir düzeyde neden ve nasıl bağlandıklarını inceler. Yazar, hangi araştırmanın duygusal bir zamanı veya travmayı birlikte havaya uçurduğunu, derin deneyimleri veya duyguları ilettiğini, kendini savunmasız hale getirdiğini ve diğer niteliklerin veya deneyimlerin bizi başkalarına farkında olmadığımız şekilde bağladığını açıklar. İlgi çekici örnekleri ve açıklamaları olan kavramlar, insanların nasıl çalıştığı hakkında değerli bilgiler sağlayan iyi bir okuma sağlar.

inux

Harika bir hikaye ve bu gizemli savaş gücüne büyük bir içgörü ile dolu.

inux

Bu benim en sevdiğim kitaplardan biriydi.

inux

Keşke bunu bir çocuk olarak okumuş olsaydım (ya da bana okumuş olsaydı) - ne güzel bir hikaye! Salman Rushdie'yi (benim gibi) okumaktan korkuyorsanız, bunu okumalısınız - yaptığınızdan memnun kalacaksınız.

inux

Kaç kez okuduğum ve tekrar okuduğum önemli değil, yine de bu kitabı mükemmel buluyorum.