borisbrignoli

Boris Stoyanov Stoyanov itibaren Garzan Mahallesi, 56500 Kurtalan/Siirt, Türkiye itibaren Garzan Mahallesi, 56500 Kurtalan/Siirt, Türkiye

Okuyucu Boris Stoyanov Stoyanov itibaren Garzan Mahallesi, 56500 Kurtalan/Siirt, Türkiye

Boris Stoyanov Stoyanov itibaren Garzan Mahallesi, 56500 Kurtalan/Siirt, Türkiye

borisbrignoli

** spoiler uyarısı ** Weber'in bu romanda siyasi çatışmaya kesintisiz geçişi, inşa ettiği evrenin boyutunu kesin olarak doğrulamaktadır. Romanın uzunluğu oldukça ürkütücü ve her zamankinden daha fazla dolgu gibi görünen arsa parçaları vardı, ancak Weber bir kez daha storylins ile iç içe harika bir iş çıkardı. Sonunda Honor / Hamish meselesini ele almaya tepkim konusunda biraz kararsız olmama rağmen, Weber'in onları bir araya getirmek için siyasi sapmalar kullanmasını onaylıyorum. Sonunda Emily'nin tepkisi ve treecat imzalama konusunda hemfikir olup olmayacağım başka bir konudur, ancak treecatlara karşı ilk tutumumun bu tereddütlere katkıda bulunduğunu düşünüyorum. Ancak, bu küçük ayrıntılar bir yana, onlarla birlikte geçirdiğim zaman tamamen benim için çok kısa olmasına rağmen, çok fazla tanıdık karakteri Honor'un komutasına koymayı çok sevdim. Weber'in birlikte ördüğü karakterler kesinlikle bu özel romanın dizisinde, özellikle de her iki taraftaki diplomatik duruma nasıl yatırım yaptığımı duygusal olarak vurguladılar. Weber'in Honor'u bu kadar farklı durumlara ne kadar iyi sokabileceğini ve yol boyunca gelişirken karakterinin her şeyi seyretmesini büyüleyici tuttuğu beni hala şaşırtıyor. Bu evrendeki gelecekteki romanlarda daha küçük bir rol oynamasının gerekliliğini görsem de, dizi ilerledikçe onu daha az göreceğime üzülüyorum.

borisbrignoli

Kahire geniza, Fustat'taki (eski Kahire) Ben Ezra sinagogunda yıpranmış metinler için bir depodu. Belgelerin saklanması, çok sayıda antikacı bilim adamı ve satıcı tarafından zaman içinde çeşitli noktalarda keşfedildi. Çıkarılan parçaların geri kazanımı, çevirisi, korunması, korunması, kataloglanması ve sayısallaştırılması, Yahudi bursunun ve açık bir kararlılığın kanıtıdır. Geniza metinleri ortaçağ Yahudi şiirini ve Akdeniz Yahudilerinin ortak yaşamlarını hayata geçirdi. Hayatlarını buna adamış insanlar, yaygın olarak karşılanmayan bir standardı yükseltir. s.16: "... yaklaşık on yüzyıl değerinde bir Orta Doğu, çoğunlukla orta sınıf Yahudi Topluluğunun detritusuyla patlamak için tıkıştı" s.19: "İronik olarak, gizlice, gelecekte vahiy uygulamasını mümkün kıldı, yüzyıllar boyunca yanlışlıkla arşiv toplandı. " s.71: "... sivrisinekler tarafından çok ısırıldı, 'benek dolu bir kutu var." "[Oradaydı.] s.96:" Normalde bir en iyisi iki katman içeriyor, ancak en az bir Geniza vesilesiyle ." s.118: "Her fotosta gizlenmiş bir dua var," diye yazdı. ... Kuşakların tozu onlardan sallanmalıdır ... bir gün dirilmeden geçmez. "" s.205: yorumlayıcı sosyografi yazarı: "bir kültürü metinleri aracılığıyla tanımlayan kişi" s.230: katıldı: yırtılmış el yazmasının uzun ayrık bölümlerinin birleşmesi s.232: ünlüler her zaman kullandığımız İbranice harflerin altına yerleştirilmedi bugün onları bulmak için ... ünlüler İbranice mektuplar s.281 üzerine yerleştirildikten sonra: Friedberg Projesi'nin açıklaması: http://www.princeton.edu/~geniza/

borisbrignoli

I didn't particularly like when I first read it. One day I will have to take a more balanced look. In general, his interpretation of the Bible is poor and I don't agree with the whole Open Theism thing at all. It does provide a corrective to overly Calvinistic evangelicalism.

borisbrignoli

Quite possibly the cheesiest book I have ever read . . . and yes, I cried at the end.

borisbrignoli

Read this for a term paper in high school and really enjoyed it at the time. Can't remember much about it now, except for the sadness it brought. But there was hope, too. And it's interesting to read about the struggles of the people who settled the American midwest.