hassanrahman

Sha Hassan Hassan itibaren Choszczno County, Polonya itibaren Choszczno County, Polonya

Okuyucu Sha Hassan Hassan itibaren Choszczno County, Polonya

Sha Hassan Hassan itibaren Choszczno County, Polonya

hassanrahman

Murakami, çocukluğundan beri Batı kültürü ve kültürüne ilham kaynağı olmuştur. Müzik ve edebiyat etkilendi. Büyüdüğü kitaplar Kurt Vonnegut ve Richard Brautigan'dı. Diğer Japon yazarların aksine, yazıları Batı yaşamını içerir. Murakami, Waseda Üniversitesi'nde Drama eğitimi aldı. Orada aynı üniversitede karısıyla tanıştı. İlk işi bir plak dükkanındaydı. Norwegian Wood'dan karakteri Toru Watanabe de bir şerit alışveriş merkezinde çalışıyor. Okuldan sonra Murakami kahvesini eşiyle birlikte öğle saatlerinde sattı ve bir akşam Jazz bar açtı. Romanlarının çoğu klasik müzikle ilişkilidir. Bunlar arasında Wind-Up Bird Chronicle (Rossini'nin operası), Bird as Prophet (Robert Schumann'ın daha iyi bilinen The Prophet Bird) piyano klavyesi; Kuş Avcısı (Mozart'ın Sihirli Flütünden karakter). Kitaplardan bazıları, Dance, Dance, Dance (Dell'in şarkısı, birçoğu Beach Boys şarkısını düşünüyor), Norveç Wood (Beatles şarkısı), Sınırın Güneyi, Güneşin Batısı (Nat King Cole'un ilk şarkısı South) gibi şarkı başlıklarıdır. .

hassanrahman

** spoiler alert ** Yes, I understand its suppose to be a meterphor for life, however its boring, and for the most part nothing really happens. I suppose that could be a meterphor for life, but I want my book with a little more pace.

hassanrahman

Very rare to encounter a book that makes you consider things on such a fundamental level.

hassanrahman

I learn that love someone needs a big power. It's terrifying if we lose the precious one.

hassanrahman

Moving story, great allegory of life. Fun, important read. A friend, to whom I lent the book, said,"I want to be a Johnie"! after reading the book. The movie, coming out in September is a MUST SEE film.

hassanrahman

Pretty uplifting.