pytilova

Aljona Putilova Putilova itibaren Dokuzkonak Köyü, 28500 Dokuzkonak Köyü/Tirebolu/Giresun, Türkiye itibaren Dokuzkonak Köyü, 28500 Dokuzkonak Köyü/Tirebolu/Giresun, Türkiye

Okuyucu Aljona Putilova Putilova itibaren Dokuzkonak Köyü, 28500 Dokuzkonak Köyü/Tirebolu/Giresun, Türkiye

Aljona Putilova Putilova itibaren Dokuzkonak Köyü, 28500 Dokuzkonak Köyü/Tirebolu/Giresun, Türkiye

pytilova

Bir süredir bunu okuyorum. Mina Loy'u seviyorum.

pytilova

Harika bir okuma. Bu bir dizinin ikincisi ... Şimdi # 1 okumak zorundayım. Lee Child'ın Jack Reacher kitaplarına çok benziyor. Reacher seven herkese tavsiye edilir! Mary, seninle konuşuyorum!

pytilova

Böyle bir başlık ile bu kitabı tatile nasıl götüremezdiniz! Jane'in bir dalış kıyafeti işi olan erkek arkadaşı Jimmie, iş için Hawaii'ye sık sık seyahat eder ve bu yolculukta Jane'i birlikte davet eder. Süslü bir otelde kalmak değil onun hayal kırıklığı garantilidir, ancak sahilde düz kınamak Tamam bir ikame. Jimmie, Jane için gerçekleşmeyen planlarla dolu gibi görünüyor, ama o da gayretle devam ediyor. Dalış sırasında Jimmie kaybolduğunda işler ilginçleşir, piliçle aydınlatılmış başka bir kitapta birçok büküm ekler.

pytilova

İlk Astrid Lindgren kitapları histerik olarak komiktir ve hem çocuk hem de yetişkin okuyucular için eşit derecede iyi çalışır. Sorun şu ki, iki seyirci aynı şeyleri eğlenceli bulmuyor. İsveçli karım, büyükannesinin çok küçük bir kızken bazen bu kitabı yüksek sesle okuduğunu söyledi. Arada bir, büyükanne durmak zorunda kalacaktı, çok fazla gülüyordu. Elisabeth bana gözlerini kamaştıracağını ve "Kapa çeneni OKUYUN" dedi. Bu kitapta Lillebror (kelimenin tam anlamıyla "küçük kardeş"), yaklaşık yedi yaşında ve üç kardeşin en küçüğüdür. 17 yaşındaki Bosse sadece odasında oturuyor ve lanet gitarında pratik yapıyor ve 15 yaşındaki Bettan erkekleri keşfetti, bu yüzden kimse onunla oynamak istemiyor. Lillebror, çatıda bir evde yaşayan ve sırtına tuttuğu kullanışlı bir pervane ile uçabilen küçük bir adam olan Karlsson adlı hayali bir arkadaş oluşturduğunda aile şaşırmaz. Şüphesiz tahmin ettiğiniz gibi Karlsson aslında var. Diğer insanların onu görmesine izin vermekten biraz utangaç. Karlsson, Lindgren'in en iyi eserlerinden biridir ve bu iyi bir anlaşma olduğunu söylüyor. Korkunç bir egotist, yiyecek ve diğer ikramları almak için Lillebor'u en şeffaf şekilde en utanç verici bir şekilde manipüle ediyor ve istekleri geçilirse derhal küsme gidiyor. Aynı zamanda patolojik bir yalancıdır ve sorumluluk kavramını bile anlamıyor gibi görünüyor. Her nasılsa, o kadar akıllı ve ironik bir şekilde yapılır, tıpkı Lillebror'un yaptığı gibi onu aynı şekilde sevmenize yardımcı olamazsınız. Yazarın becerisine hayran olmalısınız. Karlsson her zaman Lillebror'u çeşitli yaratıcı sorunlara sokuyor. En sevdiğim bölüm Bettan'ın yeni erkek arkadaşı Pelle'yi akşam için eve davet ettiği bölüm. Ailenin geri kalanını dışarı çıkmaya ikna etti (bir makyaj oturumu planladığı tamamen açık), ancak Lillebror çok küçük, bu yüzden yapabileceği tek şey ona odasında kalması için makul bir rüşvet teklif etmek. Ancak Lillebror'u tam olarak anlatmak için çapraz inceleyen Karlsson olmadan hesaplanır. Sadece Bettan'ın akşamın geri kalanında onu görmeyeceğine söz verdi, bu yüzden ikisi de bir battaniyeyle örtülü oturma odasına giderse, sözleşme mektubunu koruyor değil mi? Bu yüzden sessizce gizlice giriyorlar ve ışıkların çok düştüğünü buluyorlar ve Bettan ve Pelle kolları birbirleriyle kollarında. İçeri girdiklerinde Pelle ona onu sevip sevmediğini soruyor ve Karlsson konuşmaya katılma şansını değerlendiriyor. "Bettan tüm çocukları sever, o zaman neden senden hoşlanmasın ki?" zaferle söylüyor. Ve Bettan çifti Lillebror'ın odasına geri koyarken, o korkunç küçük çocuğu öldüreceğini söyleyerek çok tatmin edici bir şekilde kızar. Küçük bir erkek kardeşin veya ablasın varsa, bu kitabı seveceksin.

pytilova

O iyi bir şair, ama kendimi ondan gerçekten hoşlanamıyorum.

pytilova

Strong magical realism and very informative on Indian culture. Deeply philosophical, tragic, and sexy.

pytilova

For all those who enjoy Austen, Bronte etc...this is one a little less pastoral, but definitely as good.

pytilova

Not a bad start for a series. More of a set up for books to follow but an enjoyable quick read. As much a novel of exploration as a detective story.