maikbolbeth

Maik Bolbeth Bolbeth itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Maik Bolbeth Bolbeth itibaren Texas

Maik Bolbeth Bolbeth itibaren Texas

maikbolbeth

Bu hikayeden tamamen keyif aldım ve o adam deliydi!

maikbolbeth

Birkaç hafta önce Disney'in Pocahontas'ını izledik (çocuklar ilk kez) ve Disney'in gerçek hikayeye bile yakın olup olmadığını öğrenmek beni ilgilendirdi, bu yüzden bu kitabı aldım (elbette diğer kaynaklar arasında). Disney'in çoğunlukla yanlış yaptığı ortaya çıktı (birkaç doğru şey serpilir). Sürpriz? Hayır. Disney'in o zamandan beri benzer bir tarihi film daha denemediğine ve masallara yapıştığına sevindim.

maikbolbeth

Bütün bir duygu kargaşası olan Rose Hathaway, sıradan genç kızın sahip olması gerekenden daha fazla sıkıntı yaşıyor. En iyi arkadaşı Lissa'nın düşüncelerine çekilmek, yasak bir aşkın düşünceleriyle ayartın ve sonra onunla birlikte olmak için her şeyi yapacak arkadaşı Mason var. Bir dizi fantezi kitap, bu kitabı inceleme için yapmayı seçtim çünkü vampir kitapları söz konusu olduğunda fanatikim. Kitap, her iki kahramanın Rose ve Lissa'nın okula geldiği St Vladamir'de, ölümcül bir strigoi saldırısı gerçekleşene kadar okula devam ediyor ve okuyor, okulu yüksek alarma geçiriyor ve öğrencileri korumak için büyük bir Muhafız ekibi gönderiyor. Okul tatiller için kapanır ve tüm öğrencilerin güvenli bir sığınak için kuzeye bir kayak merkezine gitmesini gerektirir. Herkes Noel'in karı ve neşeli zamanı ile eğlenmeye başladığında, başka bir strigoi saldırısı gerçekleştiğinde melodiler durur, bu sefer 8 moroi vampiri öldürülür ve 5'i koruyucusu olur; Mia'nın annesi, destekleyici bir karakter ve kraliyet kökenli olan öldürüldü. Strigoi vampirleri, hızlı bir şekilde geri adım atmak, Moroi'yi terörize eden ölümsüz, ruhsuz canavarlar, canlı ve ölümlü vampirler. Lissa ve koruyucu karakter Mason gibi koruyucular yarı insan, yarı vampir. Eşsiz atletik yetenekler ve duyularla doğan Moroi'yi kötü antagonist Strigoi'den korumak için eğitim alırlar. Sürekli kaderini ve içsel benliğini bulmaya çalışırken, romanın merkezi çatışması insan vs benliktir. Romanda defalarca Rose, hayattaki gerçek amacını ve gerçek sevginin gerçek olup olmadığını bulmaya çalışır. Bence yazarın sergilediği ana tema karanlığın ortaya çıkması yıkıma yol açtı. Kitaptaki sürekli karakterler kötülük ve iktidar vaatleri tarafından caziptir, ancak günün sonunda, arkadaşların bağlanması ile iyi gelir. Yazarın kullandığı bazı semboller, Lissa ve Rose'un paylaştığı telepatik zihin bağıdır; bu, Lissa, Strigoi tarafından kaçırılırken Rose'u kurtardığında birden fazla yardımcı olur. Yazar ayrıca roman boyunca sürekli olarak ortaya çıkan korkunç kanlı sahneleri tanımlamak ve abartmak için kullanılan önayak ve metafor gibi edebi cihazları da kullandı. Yazar, gençlik izleyicilerine hitap etmek için kullanılan retro, kalça yazma tarzı kullanıyor. Argo, lanet kelimeler ve tipik genç drama kitabın her sayfasında tasvir edilmiştir. Bu kitabı bir ila on ölçeğinden eleştirirsem, 7 kazanacaktı, çünkü bilimkurgu, fantastik romanlara olanlar için mütevazı bir okuma. Derin, anlamlı hikayeler olanlar için bu değil senin için. Eğer vampir eylemini seven bu tip bir insan hikayeleri doldurduysa, bu romandan kesinlikle sizin için.

maikbolbeth

hafif okuma, yine de özellikle kadınların yaşadığı gibi Çin kültürünü okumak ve düşünmek hala ilginç. sonuçta daha çok kadın arkadaşlıkların dönüştürücü gücü üzerine bir kitap.

maikbolbeth

Çoğu sanatçının sanat yaratmayı bırakma nedenlerinin yararlı bir şekilde tartışılması veya en azından ilham ve güven konusunda durgunluk yaşaması. Kısa ve kolay okunabilir - ve gerektiğinde tekrar okunabilir.

maikbolbeth

Bir antolojiyi derecelendirmek zordur çünkü tanım gereği karışık bir çantadır. Burada toplanan kısa öyküler - hepsi doğaüstü / bilim-kurgu / korku türünde - kafa karıştırıcı olarak kategorize edebileceğim birkaç aykırı değerle iyi ila harika. En iyisi Nick Hornby (benim fave), Michael Chrichton, Neil Gaiman ve Elmore Leonard. En zayıf ... ya da belki de henüz alamadım olanları söylemeliyim ... Kelly Link, Chris Offutt, ve doğrusal olmayan bir bilmiyorum ne olduğunu, nadir . Bu (aslında kitaptaki hikayelerden herhangi birinden olmayan renkli kapak için düşmüş olmalıydım) Strand aracılığıyla bir yürüyüş sırasında dürtü satın almak oldu ve buna değdi.

maikbolbeth

Bu benim en sevdiğim Stephen Fry kitabım oldu! Yine de, bir Stephen Fry kitabı ve komik ve tuhaf ve ilgi çekici (hepsini bir seferde okudum). Çok beğendim, ama diğer kitaplarından bazılarını (Tarih Yapma gibi) çılgınca sevmedim. Arsa biraz fazla gelişigüzel ve takip edilmesi zor görünüyordu - beynim o gün tam olarak bu değildi, ama tamamen benim hatam olduğunu düşünmüyorum. Bir gün tekrar okuyabilirdim, ama okumam da mümkün.

maikbolbeth

Bu kitap ürpertici, sinirli, bazen düpedüz korkutucu bir yaşlanma öyküsü. Teknik olarak oldukça iyi olduğunu düşünüyorum - iyi yazılmış, sıradışı öncül, güçlü bir atmosfer, çok fazla gerginlik ve perçinleme bitişi. Kahraman genellikle çekici ve bazı destekleyici karakterleri çok ilginç buldum. Mesela Silas ve Bayan Lupescu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. "Tanrı'nın tazıları" hakkında büyüleyici bir tidbit - daha önce hiç duymamıştım. Cadı kızını beğendim. Gray Lady ve Danse Macabre gerçekten çok iyi. Bununla birlikte, bu kitabın Newbery Madalyasını hak ettiğini düşünmüyorum. Bu aydınlatılmış çocuklara "tüyler ürpertici bir katkı" olabilir, ama aydınlatılmış çocuklara "önemli katkı" sağladığına inanmıyorum. Çocukların aydınlatılmış olduğunu bile düşünmüyorum. YA sınıflandırması için kesinlikle daha uygundur. Haydi, ilk sayfada büyük bir bıçağı kavrayan bir el resmi var ve ilk bölümde sadece yürümeye başlayan çocuğun katledilmesinden zar zor kaçtığı bir ailenin öldürülmesi anlatılıyor! Indigo Man oldukça korkutucu ve Jacks kesinlikle kötüdür (gizli kombinasyon herkes?). Benim için bir yetişkin olarak iyiydi, ama asla on iki yaşındaki oğlum da dahil olmak üzere çocuklara tavsiye ederim. Kabus uyandırıcı. Geçen yıl Newbery'i kazanmak için daha iyi yazılmış bir şey yok muydu? Benim için üç yıldız veriyorum, ama çocuklar için sadece bir yıldız, bu yüzden iki ortalama.

maikbolbeth

Her zaman şu anda okuyor, değil mi? :)

maikbolbeth

Such a beautifully written memoir -- what could easily have been one tale of woe after the other is poignant, funny, and always wonderfully rich in language. Frank McCourt has such a fantastic mastery of the English language that reading this is surely a memorable experience. I loved this book, and look forward to reading "Tis" very soon.