phil_da_silva

Phil Da Silva Da Silva itibaren Pistunina ME, İtalya itibaren Pistunina ME, İtalya

Okuyucu Phil Da Silva Da Silva itibaren Pistunina ME, İtalya

Phil Da Silva Da Silva itibaren Pistunina ME, İtalya

phil_da_silva

Bu kitap boşa giden bir fırsat. Resmi bir biyografi olmasa da Nadel, Cohen'e yakın tonlarca insana erişebiliyordu ve kitap Cohen'in kendisi tarafından “iyi bir şekilde tolere edildi”. Ancak yazar görünüşe göre Cohen'in “gerçeklerin gerçeğe engel olmasına” izin vermemesini görmezden gelmeyi seçti. British Columbia Üniversitesi'nde İngilizce profesörü olan Nadel, açıkça bir hayranı, ancak malzemeye sahip olmak konusunda isteksiz görünüyor. veya Cohen'in hayatı ve işi hakkında her türlü kapsayıcı bir yorum uygulamak. Nadel'in akademik başarılarına rağmen, kitap eleştirel bir biyografi seviyesine yükselmiyor. Cohen'in bağlamsallaştırılması için yetersiz çaba var ve sadece işi ve kariyeri hakkında eleştirel yargıya varmak için zayıf girişimler var. Çeşitli Pozisyonların cansız nesnesini yavaşlatmak için, ya müziği seven ve nedenine karşı ateşli ve unapologetic bir argüman yapmaktan korkmayan bir hayran tarafından veya bağlamsallaşan ve diseksiyon ve adam ve onun iş üzerinde bazı gerçek kritik mesafe olsun. Bununla birlikte, kitap kariyerinin tüm yönlerini (doksanların başlarındaki geri dönüşüne kadar) titizlikle uydurur, bu yüzden şarkılar ve yaşam hakkında birçok ayrıntı öğrenirsiniz, ancak Nadel asla adamın özünü yakalamayı başaramaz . Herhangi bir bireysel yaşama tek bir anlam dayatma girişimi kaçınılmaz olarak bir çarpıtmadır, ancak iyi bir biyografi yazarı en azından bir saplamaya sahip olmalıdır. Bunun yerine Nadel bize Leonard Cohen'in hayatını birbiri ardına lanet olası bir şey olarak verdi.

phil_da_silva

I wasn't sold on this series. I just didn't really get into the characters, and Artemis in particular came across to me as rather obnoxious and dumb, rather than a clever 12 year old. And why have a 12 year old boy be a mean criminal anyway? I didn't like that, especially if this is something children are supposed to read. The book was only ok for me.

phil_da_silva

fantastic story

phil_da_silva

John Julius Norwich provides a wonderful overview of the rise, apex, and eventual stagnation of the most serene republic, from the ashes of the Western Roman Empire to Napoleon's unchallenged capture of the city. Norwich, best-known for his histories of Byzantium and Norman Sicily, expertly weaves regional and European history into the story. Fascinating and often hilarious details about the doges and various scoundrels provide a human touch to the saga. Best part was about how Venice acquired St. Mark as its patron saint - some sneaky city fathers stole his corpse from (Muslim) Alexandria by hiding it in a barrel of pork. Recommended to history-minded people looking to visit the area, and for those who enjoy well-written history - for me, Norwich is up there with Barbara Tuchman and Robert Massie.