Bir Hizbullah Komutanının Sırları İmad Muğniye-Kolektif PDF'de kitap

Bir Hizbullah Komutanının Sırları İmad Muğniye-Kolektif PDF tam sürüm kitap

Bir Hizbulah Komutanının Sırları İmad Muğniye-Kolektif Bugün Hizbulah hareketi ile özdeşleşmiş sembol bir şahsiyet olduğu herkes tarafından kabul edilen Imad Muğniye'nin ismi, şehadetine dek çok az kimse tarafından işitilmişti. İmad Muğniye'nin tüm askerî eylemliliğinde bilfil ve birinci olarak rol oynadığı Hizbulah, adını ilk olarak Amerikalı ve Batılı işgalcileri Lübnan'dan apar topar kaçmak zorunda bırakan 1983 yılındaki eylemleriyle duyurmuştu. Bu operasyonlardan birinin neticesinde, Lübnan İç Savaşı'na İsrail ve Falanjistler lehinde müda-hil olmak için bu ülkede bulunan 241 Amerikalı ve 58 Fransız askeri ortadan kaldırılmış, söz konusu olay kayıtlara ABD'nin Vietnam Savaşı'ndan sonra aldığı en büyük darbe olarak geçmişti. Şaşırtıcı olan ise tüm bu bahsi geçen hadiselerin ardında, tek bir kişinin muazam oranda ağırlığının oluşudur ki, clandestinely şahıs henüz 15 yaşındayken mücadeleye atılan ve 20 yaşlarının başlarında yukarıdaki eylemleri gerçekleştirip söz konusu zaferleri komuta eden İmad Muğniye'den başkası değildir, İmad Muğniye'nin 20 yılı aşkın bir süre 40'dan fazla ülke istihbaratı tarafından takip edilen birisi olması ve bu durumun gerektirdiği gizlide yaşama durumu, hayatı hakında fazla bilgiye sahip olmamızı güçleştirmektedir. Elinizdeki kitap ise ağırlıklı olarak, İran'da yayınlanan Şahid-i Yaran isimli derginin İmad Muğniye özel sayısındaki ve bazı www sitelerinde çıkan Farsça makale ve röportajların çevirisinden oluşmaktadır.

Bir Hizbullah Komutanının Sırları İmad Muğniye-Kolektif kitap PDF, Mobi tam sürüm

 • Yazar:
 • Yayımcı: FETA YAYINCILIK
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 8,50 TL

Kitap eleştirileri

Bir Hizbullah Komutanının Sırları İmad Muğniye-Kolektif

batuhanomac

This involves a lot of Templar history and certainly challenges basic beliefs of Christianity, but lacks credibility. Parts of it put me to sleep. This is not one of the best of Berry's novels. The plot is contrived--what little there is of it--and relies on too much explanation. The characters are stiff, just names, as is the dialogue. The action drags--little about the books seems original. I'd probably pass on it, given another choice.

2020-09-17 13:13

nikitachan

I found this entertaining, particularly for anyone who loves reading (which I'm sure is everyone on Goodreads), even if it's in the same generic vein as most shojo. As per usual in most serialized manga, whether oriented toward girls or boys, the main character is somewhat bland, has some skills, but her only notable good quality, which is even spelled out in the text, is that she never gives up, since we like giving children The Little Engine that Could message. Kasahara is basically like a commando/librarian version of Naruto, minus a demon that she can channel to give her power. I acknowledge that main characters in these types of serialized works are normally bland with a slew of insecurities to be more broadly appealing to their target audience, in this case, bookish pre-teen girls, but it still bugged me that the main character was just kind of...lame. The straight-A Tezuka, the only recruit other than Kasahara to be selected to serve on the elite taskforce, is a jerk, but I couldn't help myself agreeing with his assessment of Kasahara as kind of a lazy airhead. I hope that as the series progresses, Kasahara (and all the others) becomes not only a better-developed character, but a kick-ass librarian ;p This was nothing particularly unique or creative in this series's first volume, with the main character's motivational prince reminiscent of other shojo (and Utena, even though that was a deconstructed use of the manga prince archetype), and a love interest that the main character "hates," but with whom I am sure she will end up falling in love. All of these seemingly terrible things said, it's only a first volume, and I think that the series has the potential to become much more interesting depending on character and plot development. I would definitely like to see an examination of the politics and power struggles of censorship that are touched upon, and even if the series doesn't get drastically better, it'll be fun to read more of a "fighting" series about books.

2020-09-14 14:15

sagor

Bu romana tek maruz kalmam (nasıl olabilir?), Öğretmek zorunda olduğum içindi. O zaman, çok iyi buldum - lezzetli bir arsa çizgisi, silinmez karakterler - emin olmak zor olsa da - ve büyük eylem bu kitabı çok eğlenceli hale getiriyor. Arsa gerçekten bu kitap benim için olsa taşır - bu yüzden sadece 3 yıldız. Ben çok rahatsız olmadım, çatışmadım ya da meydan okumadım - ki bu daha çok tercih ettiğim literatür.

2019-12-30 17:22

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Bir Hizbullah Komutanının Sırları İmad Muğniye-Kolektif okumak itibaren EasyFiles

5.2 mb. indir kitap

Bir Hizbullah Komutanının Sırları İmad Muğniye-Kolektif indir itibaren OpenShare

3.5 mb. indir ücretsiz

Bir Hizbullah Komutanının Sırları İmad Muğniye-Kolektif indir itibaren WeUpload

3.4 mb. okumak kitap

Bir Hizbullah Komutanının Sırları İmad Muğniye-Kolektif indir itibaren LiquidFile

3.7 mb. indir

Bir Hizbullah Komutanının Sırları İmad Muğniye-Kolektif kitap PDF, Mobi tam sürüm

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Bir Hizbullah Komutanının Sırları İmad Muğniye-Kolektif okumak içinde djvu

5.8 mb. indir DjVu

Bir Hizbullah Komutanının Sırları İmad Muğniye-Kolektif indir içinde pdf

5.5 mb. indir pdf

Bir Hizbullah Komutanının Sırları İmad Muğniye-Kolektif indir içinde odf

3.3 mb. indir ODF

Bir Hizbullah Komutanının Sırları İmad Muğniye-Kolektif indir içinde epub

5.7 mb. indir ePub

İlgili kitaplar