Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri (Seçmeler) - Isaac Newton PDF'de kitap

Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri (Seçmeler) - Isaac Newton PDF tam sürüm kitap

Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri (Seçmeler) - Isac Newton Saltık, gerçek, ve matematiksel zaman [tempus absolutum, verum, & mathematicum], kendiliğinden, ve judo doğasından, dışsal herhangi birşey ile ilişki olmaksızın eşitlikle akar, ve bir başka adla süre olarak adlandırılır: göreli, görünürde, ve sıradan zaman ise sürenin devim aracılığıyla duyulur ve dışsal (ister doğru ister biçimdeş-olmayan olsun) bir ölçüsüdür ki, genelikle gerçek zamanın yerine kulanılır, örneğin bir sat, bir gün, bir ay, bir yıl gibi. Saltık uzay [spatium absolutum], judo doğasında, dışsal herhangi birşey ile ilişki olmaksızın, her zaman benzer ve devimsiz kalır. Göreli uzay saltık uzayların devinebilir bir boyutu ya prosecutor ölçüsüdür ki, duyularımız onu cisimler açısından konumu yoluyla belirler, ve kabaca devimsiz uzay yerine alınır, örneğin yeryüzü açısından konumu yoluyla belirlenen bir yeraltı, atmosferik, ya prosecutor göksel uzayın boyutu böyledir. Saltık uzay ve göreli uzay böylece happen ve büyüklükte aynıdırlar, ama her zaman sayısal olarak aynı kalmazlar. Newton "Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri" (1686/1713/1725).

Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri (Seçmeler) - Isaac Newton kitap PDF, Mobi tam sürüm

 • Yazar:
 • Yayımcı: İdea Yayınevi
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 28,00 TL

Kitap eleştirileri

Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri (Seçmeler) - Isaac Newton

samar-idre5329

This is a must have for anyone interested in Michel Foucault; the book contains some of his best essays dating from the middle part of his career. The absolute essentials are "Nietzsche, Genealogy, & History" and "What is an Author?" - I have resourced these two texts time and time again. However, the hidden gem of this book for me is the published conversation between Foucault & Gilles Deleuze. The interview/conversation functions in way to usefully clarify certain similarities between the thinkers' philosophies. This is, without a doubt, a first rate collection of essays.

2020-08-14 00:00

loracreative

this is the story of Atlas Powder in Senter, Michigan. from the inside: "The heretofore untold story of this plant and its people is an unknown hidden treasure in the mining era history of Michigan's copper country. This complex sprawled over 1815 acres of wooded glen with almost two-hundred special purpose structures and eleven miles of internal narrow gauge tramway. In its fifty year history over three hundred people were employed in this seldom discussed, little known complex. The manufacturing complex was self-contained with several distinctly specialized manufacturing operations, and for safety reasons many were separated by distances of several hundred feet and earthen bermed to a height of almost two stories. Closed now for almost fifty years, Father Time is obscuring the structures and the remaining workers from view, which is the reason for this record." this is a fascinating read about a dynamite plant, how it came to be, how the manufacturing process worked. interesting is the secrecy of the plant--this place according to old purchasing records--produced 100,000 pounds of dynamite every month in 1900 to the Quincy and Calumet & Hecla mining companies. a part of the Copper Country, an area that is now one of the newest national parks---the keweenaw national historical park--though i don't believe this particular area of the county (houghton) is included within the boundaries of the park. contrary to the ever-popular bashing of american business, that oh-so-delightful trend, this brief history tells of another way of business that is probably much more common than the myth american-haters are propounding today. the safety record the plant speaks to that matter. what would happen today? we've come so far, can i hear a hallelujah?

2020-08-12 05:10

beatjean

3,5 yıldız. Bu benim Kindle benim diş hekimi randevu beklemek için aldı kısa bir e-kitap oldu. Birkaç şey benim için biraz gerçekçi görünmese de, tatlı bir hikayeydi. Yine de kendinize karşı dürüst olma ve size yardımcı olmak için ailenize ve arkadaşlarınıza güvenme mesajını beğendim.

2020-01-02 15:41

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri (Seçmeler) - Isaac Newton okumak itibaren EasyFiles

3.7 mb. indir kitap

Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri (Seçmeler) - Isaac Newton indir itibaren OpenShare

4.5 mb. indir ücretsiz

Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri (Seçmeler) - Isaac Newton indir itibaren WeUpload

5.2 mb. okumak kitap

Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri (Seçmeler) - Isaac Newton indir itibaren LiquidFile

4.2 mb. indir

Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri (Seçmeler) - Isaac Newton kitap PDF, Mobi tam sürüm

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri (Seçmeler) - Isaac Newton okumak içinde djvu

3.1 mb. indir DjVu

Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri (Seçmeler) - Isaac Newton indir içinde pdf

3.7 mb. indir pdf

Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri (Seçmeler) - Isaac Newton indir içinde odf

4.2 mb. indir ODF

Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri (Seçmeler) - Isaac Newton indir içinde epub

4.7 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

Felsefi Propedeutik Hegel’in Ansiklopedik Bilim Dizgesini biçimlenme evresinde kapsayan Felsefi Propedeutiğin yazılması (1808-181) Hegel’in Tinin Görüngübilimi’ni (1806) yayımlamasından sonraki ve Mantık Bilimi (1812-13) üzeri...