Zamanı Anlamak ( The Time Keeper) PDF'de kitap

Zamanı Anlamak ( The Time Keeper) PDF tam sürüm kitap

Zamanı Anlamak ( The Hour Keper) Mitch Albom'ın bu en offspring eserinde, dünyanın ilk satinin mucidi Tanrı'nın en büyük lütfu olan zamanı ölçmeye kalkıştığı için cezalandırılıyor. Yüzyılarca hapis kalacağı bir mağaraya sürülüyor ve kendisinden sonra gelen tüm insanların daha fazla gün, daha fazla yıl isteklerini dinlemek zorunda bırakılıyor. Tam bu duruma daha fazla katlanamayacak hale gelmek üzereyken, şartlı olarak azat ediliyor. Kendisine verilen sihirli bir kum sati vasıtasıyla, yeryüzünde yaşayan insanlar arasından seçeceği iki kişiye zamanın gerçek anlamını öğretiği takdirde afedileceği söyleniyor. Kahramanımız, kendisi tarafından masumca başlatılmış olan zamanı sayma sevdasının artık tamamen egemen olduğu günümüz dünyasına geri dönüyor ve seçtiği iki yol arkadaşıyla bir seyahate çıkıyor: Bu yol arkadaşlarından birisi, sevdiği uğruna yaşamaktan vazgeçmek üzere olan genç bir kız, diğeriyse sonsuza dek yaşamak isteyen zengin ve yaşlı bir işadamı. Kendisinin kurtulabilmesi, öncelikle bu ikisine zamanın anlamını öğretmesine bağlı. Albom'ın her zamanki etkileyici üslubuyla anlatılmış olan bu offspring derece etkileyici hikâyesi, dünyanın dört bir yanındaki tüm okuyucularını , zamanı nasıl anladıkları, zamanlarını nasıl harcadıkları ve zamanın aslında ne kadar kıymetli olduğu üzerine yeniden düşünmeye sevk edecek. (Tanıtım Bülteninden) Tamam, kişisel gelişim çatısı altında toplanan kitaplara mesafeliyim, birçoğunuz prosecutor öyle. Çünkü ya gereksiz yere ahkâm kesip akıl veriyorlar ya prosecutor bildiğimiz şeyleri süslü sözlerle tekrar söyleyip tuhaf bir background yaratıyorlar! Ferari’yi satmak kolay, sanki bedava dağıtıyorlarmış gibi, dedirtiyorlar insana… Mitch Albom prosecutor ‘Zamanı Anlamak’ kitabında, zamanın kıymetini anlamamızı öğütlüyor. Fakat, bunu ne ahkâm keserek, ne süslü cümleler kurarak yapıyor. Bir hikâye anlatıyor bize… Rivayete göre, bundan uzun yılar önce kadim çağlarda, Ali adlı güzel kızın sevgilisi Dor, zamanı bulur! Fakat çocukluk arkadaşı Nim bir gün kral olup, büyük bir kule inşa etikten sonra clandestinely kulede, onun emrinde yaşamayanları sürgüne gönderme kararı alıyor. Dor bu insanların başında geleni oluyor. Zamanı bulan Dor, oradan insanların sahip oldukları zamanı takip ediyor. Yani meşhur klişeyle, kötü anlarda geçmek bilmeyen, kimi zaman göz açıp kapayana kadar geçen ‘sayısız’ sayılı zamanı nasıl değerlendirdiğimize bakıyor. Albom, elimizdeki en kıymetli şeye, ‘zamana’ dair yatay ve dikey olarak kurguladığı ve anlatığı öykülerle bize tembihte bulunuyor. Şu dünyada mutlu olmak, iyi yaşamak, bilinçli bir insan gibi yaşamak için ‘zamanın’ kıymetini bilin yeter, diyor. Birçok şeyi elde etmemiz artık çok daha kısa bir zaman alıyorken, sahip olduğumuz bolca zamanı nasıl iyi değerlendirebileceğimizi bizim kararımıza bırakıyor. #sonunakadarcarpediemÇağlayan ÇevikBir Paragraf.

Zamanı Anlamak ( The Time Keeper) kitap PDF, Mobi tam sürüm

 • Yazar:
 • Yayımcı: BOYNER YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 27,00 TL

Kitap eleştirileri

Zamanı Anlamak ( The Time Keeper)

norahcstone

Bu kitabı okuduğumdan beri çok uzun zaman oldu. Benim üzerimde derin bir etkisi oldu ve bunun için inanılmaz olarak işaretledim. Şimdi bundan ne kadar hoşlanacağımdan emin olmasam da, insanlık, güçlü ve zayıf yönleri hakkında bazı cevaplar için ruhumda arama yapmamı sağladığını düşünüyorum. Kısacası, savaş, soykırım, insan ruhu ve eylemin nafile olduğunu bildiğinizde bile tavır almakla ilgilidir. Son zamanlarda başka bir kitapta okuduğum halde, nihai olarak ölüme karşı çabalarımızda hakim olacağımızı bilseydik çok daha az anlamlı olmaz mıydı?

2020-01-16 18:16

rbarcellos

Whit ve Witsy Allgood, Cadı ve Sihirbaz serisinin ikinci kitabında, James Patterson'un cesur yolculuklarına devam ediyor. Şimdi güçlerini daha da güçlü hale getirmeden önce daha iyi biliyorlar. Zorlu yeni bir hükümetin lideri Olan Olan, kardeşlerini, arkadaşlarını ve ailelerini kullanarak tuzağa düşürmeyi ve öldürmeyi planlıyor. Sadece kendilerinin idam edilmesinden endişe etmekle kalmıyorlar, binlerce çaresiz çocuk onları kurtarmak için Whit ve Wisty'ye güveniyor. İki kardeş, ebeveynleriyle yeniden bir araya gelmeye çalışırken yorulmadan Yeni Düzen'den kaçıyor. Yeni Düzenin ağından kaçabilirler mi? Bu, James Patterson’un muhteşem kitaplarına eklemek için harika bir kitaptı. Cadı ve Sihirbaz; Hediye çok hareketliydi ve hatta zaman zaman kalbime dokundu. Bu kitabı yazamadım ve istemezdim. Çok hızlı bir kitaptı, bu yüzden bütün zamana ayak uydurmak zorunda kaldınız. Bir sonraki kitap çıkana kadar günleri geri sayıyorum!

2020-01-08 06:05

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Zamanı Anlamak ( The Time Keeper) okumak itibaren EasyFiles

3.2 mb. indir kitap

Zamanı Anlamak ( The Time Keeper) indir itibaren OpenShare

3.9 mb. indir ücretsiz

Zamanı Anlamak ( The Time Keeper) indir itibaren WeUpload

5.5 mb. okumak kitap

Zamanı Anlamak ( The Time Keeper) indir itibaren LiquidFile

4.9 mb. indir

Zamanı Anlamak ( The Time Keeper) kitap PDF, Mobi tam sürüm

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Zamanı Anlamak ( The Time Keeper) okumak içinde djvu

5.1 mb. indir DjVu

Zamanı Anlamak ( The Time Keeper) indir içinde pdf

3.8 mb. indir pdf

Zamanı Anlamak ( The Time Keeper) indir içinde odf

5.5 mb. indir ODF

Zamanı Anlamak ( The Time Keeper) indir içinde epub

3.6 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

Huzurlu Yaşama Sanatı "İnsanlar genelikle mutluluğu hiç olmadık yerlerde ararlar. Mal, mülk, para ve iktidar elde ederek içlerindeki çatışmayı çözmeye çalışırlar ama sonunda elde etikleri şey tatminsizlik ve eksiklik hisidir....